Магістральні фільтри, як правильно підібрати?

Магістральні фільтри
Магістральний фільтр для води встановлюють на вході магістралі водопостачання в будівлю або споруду. Ця перша стадія очищення, після якої вступають в роботу інші ступені фільтрації. На даному етапі з води віддаляються сторонні предмети і великі частинки механічних домішок. Такі моделі відрізняються простотою конструкції і високою продуктивністю. У системах водопідготовки використовуються промивні і картриджні магістральні фільтри.
Промивні магістральні фільтри
Промивні фільтри механічної очистки характеризуються високою надійністю і легкістю використання. Конструктивно система являє собою колбу, всередині якої знаходиться очисний елемент. Він має форму циліндра і виготовлений з металевої сітки. Матеріалом сітчастого елемента служить нержавіюча сталь.
Основним показником промивного магістрального фільтра є рейтинг фільтрації. Він показує – який максимальний розмір забруднень може пропускати сітчастий елемент. Зазвичай цей показник для промивних моделей складає близько 100 мкм.
У нижній частині промивного фільтра знаходиться кульовий клапан, при відкритті якого здійснюється промивка сітки. При цьому з неї видаляються накопичилися забруднення. Навіть під час промивки очищувач не припиняє свою роботу, що особливо важливо для водопровідних систем безперервної дії.
Корпус фільтра – розбірний, що складається з двох частин – основної (стаціонарної) з 2 фітингами для підключення до трубопроводу, і знімною колби, в нижній частині якої знаходиться дренажний вентиль.
Магістральні фільтри для холодної і гарячої води
Відмінність магістральних фільтрів для очищення води різної температури полягає в матеріалах корпусних деталей. У фільтрах для холодної води колба виготовляється з прозорого синтетичного матеріалу, розрахованого на температуру 40С. Прозорість колби дає можливість візуального контролю стану сітки. При її забрудненні необхідно промити сітчастий елемент, повернувши кульовий вентиль.
Моделі магістральних фільтрів для гарячої води оснащуються непрозорими колбами, виготовленими з латуні. Робоча температура становить 90С. Сфера використання включає в себе магістралі гарячого водопостачання та опалювальні системи.
Фільтри з редуктором тиску
Деякі магістральні фільтри обладнані редуктором тиску. Такі моделі крім очищення від механічних домішок виконують функцію редукційного клапана. Редуктор перешкоджає збільшенню напору води вище встановленої межі, захищаючи ваше обладнання від поломок і зносу. При частих перепадах напору води рекомендується установка в квартиру саме моделі з редуктором тиску.
Картриджні магістральні фільтри
На відміну від промивних моделей, картриджні фільтри використовують змінний очисний елемент, який замінюють на новий по мірі накопичення забруднень. Маючи ідентичне призначення з промывными системами, картриджні моделі забезпечують більш тонке очищення. Рейтинг фільтрації в даному випадку становить від 5 до 50 мкм. Магістральні фільтри для приватного будинку встановлюють на вході подаючого трубопроводу холодного водопостачання. В процесі очищення вода проходить через матеріал картриджа, пори якого утримують частинки домішок.
Змінні картриджі магістральних фільтрів тонкого очищення виготовляють зі спіненого поліпропілену. Дренаж, і, як наслідок, витрати на промивку сітки, в моделях цього типу відсутня. Однак на час заміни картриджа система припиняє роботу. Для зняття колби застосовується спеціальний ключ.
Для попереднього очищення води застосовуються картриджні фільтри Ecosoft типу Big Blue (BB), в яких використовуються змінні модулі діаметром 4,5 дюйма і довжиною 10 або 20 дюймів (відповідно – моделі BB10 і BB20). Чим більше довжина картриджа – тим вище його ресурс і продуктивність.
На що звернути увагу при виборі магістрального фільтра?
-
Рейтинг фільтрації (чим нижче – тим тонше очищення);
-
Максимальна робоча температура (для холодної або гарячої води);
-
Робочий тиск та наявність/відсутність редуктора;
-
Матеріали корпусу і фільтруючих елементів;
-
Для картриджних фільтрів – типорозмір, ресурс і термін служби картриджа;
-
Габарити і діаметр підключення.