Вітамін С - цікаві факти

Цікаві факти про вітаміні С:
- Вітамін С відноситься до групи водорозчинних вітамінів, а це значить, то він легко виводиться з водою. А це означає, що не можна "наїстися" вітаміну С запас: влітку на всю зиму. Наш організм потребує щоденний прийом вітаміну С.
- Якщо вітамін С у тварин синтезується в організмі, то у людини немає. Організм людини їх отримує з їжею. Основним джерелом вітаміну С в природі є вишня ацеролла
- Вітамін С легко руйнується тепловою обробкою продуктів, світлом і смогом. Втрата вітаміну С може виникнути при неправильній обробці їжі і тривалому зберіганні готових харчових продуктів.
- Вітамін "С" є найбільш популярним і дослідженим з'єднанням.Вивчення властивостей цього вітаміну і впливу його на здоров'я людини тісно пов'язане з ім'ям великого американського хіміка, двічі лауреата Нобелівської премії – Лайнуса Полінга.
- Вітамін С - вітамін довголіття: Лайнус Полінг в своїх дослідженнях приділяв велику увагу проблемі довголіття. Він розумів, що об'єктивних даних довгих років життя у нього немає. Батько помер у 34 роки, мати в 45 років. У 40 років Полингу поставили діагноз – хвороба Брайтона (захворювання нирок), рівносильний для того часу смертному вироку. З цією хворобою Полінг впорався дотриманням найсуворішої дієти. Потім він став приймати підвищені дози вітаміну "С", вважаючи, що цей вітамін сповільнює в організмі процеси руйнування. У 1978 р. Полінг пише статтю «Як прожити довше і краще». Він зумів прожити 93 роки, зберігши до кінця життя ясний розум і рухливість. Можна сказати, що Полінг продовжив своє життя на 50 років.
З точки зору хімії, вітамін "С" є аскорбінової кислотою. Він вкрай необхідний для нормального обміну речовин. У вітаміну "С" понад 300 біологічних функцій. Ось деякі з них:
- Сприяє утворенню білка колагену, який є основою сполучної тканини у суглобах.
- Знижує проникність судин.
- Запобігає кровотечі.
- Полегшує перебіг простудних та інших вірусних захворювань.
- Покращує загальний тонус шкіри, прибирає зморшки.
- Зміцнює імунітет.
- Є антиоксидантом №1, зв'язує вільні радикали.
Сам по собі вітамін С є безпечним. Але при застосуванні аскорбінової кислоти у величезних кількостях може розвинутися алергічна реакція у вигляді свербежу та дрібної висипки на шкірі. Тому вітамін С обов'язково повинен бути натуральним, а не синтетичним похідним аскорбінової кислоти.
Засвоюваність вітаміну С
Вітамін С краще засвоюється в поєднанні з кальцієм і магнієм.
Дефіцит вітаміну С в організмі
При гіповітамінозі (дефіцит) з'являються наступні симптоми: серцева слабкість, стомлюваність, задишка, знижується стійкість до різних захворювань (calorizator). У дитинстві затримуються процеси окостеніння.
Добова потреба у вітаміні С
Добова потреба людини у вітаміні С залежить від ряду причин: віку, статі, вагітності, кліматичних умов, шкідливих звичок. Середня добова доза вітаміну С – 70-100 мг.
Курці та старі люди мають підвищену потребу у вітаміні С (одна викурена сигарета руйнує 25 мг С).
Основним природним джерелом вітаміну С в природі є вишня ацеролла