ЧЕРЕЗ КЛІМАКС БЕЗ НАСЛІДКІВ

Період клімаксу непростий: зниження рівня естрогену в крові провокує розвиток остеопорозу, збільшення маси тіла і судинні порушення. Посилюються ризик розвитку артеріальної гіпертензії, серцево-судинних захворювань, психоемоційних порушень (безсоння, депресії, підвищеної тривожності). Для профілактики неприємних симптомів клімаксу рекомендується вести активний спосіб життя, займатися фізкультурою або танцями, їсти здорову їжу і отримувати задоволення від життя.
Фізкульт-привіт!
Завдяки фізичним вправам організм збагачується киснем, поліпшується кровообіг, нормалізується обмін речовин. Крім того, з-за посиленою м'язової роботи знижується маса тіла, а сила і тонус м'язів збільшуються. Помірні фізичні навантаження сприяють здоров'ю серцево-судинної системи. Для профілактики симптомів клімаксу показані динамічні навантаження. Заняття гімнастикою роблять організм більш витривалим, допомагають йому протистояти порушенням, що мають гормональну природу (викликаним порушеннями обміну речовин). Нормовані навантаження не приносять стомлення, зате зміцнюють нервово-м'язовий і зв'язковий апарат, черевний прес і м'язи тазового дна. Однак, якщо ви людина малотренированный, не треба поспішати. Ретельно виберіть спортивний напрямок, усвідомлюючи можливості свого організму і пам'ятаючи про те, що вправи не повинні викликати перенапруження, сильної втоми або запаморочення. Оптимальний режим тренування - через день. Тривалість тренування повинна складати не менш 20-ти хвилин, при цьому з кожним разом збільшуйте час тренувань на 5 хвилин і робіть 5-ти хвилинні перерви кожні 20 хвилин.
Що можна
Стрейчинг або вправи на розтяжку. Сприяють гнучкості, пружності м'язів, нарощуванню їх тонусу не з допомогою поперечних скорочень, а поздовжніх вытяжений. Дуже корисні при захворюваннях суглобів, шийному остеохондрозі, хворобливості стоп, набряках нижніх кінцівок.
Пілатес. Цей метод настільки безпечна, що її використовують для відновної терапії після захворювань опорно-рухового апарату. Дозовані навантаження покращують стан м'язової системи, а також загальне самопочуття. Основна увага в пілатесі направлено на дихання, оскільки воно украй важливо для здоров'я.
Фітнес. Послідовні аеробні вправи на різні групи м'язів сприяють спалюванню жирової тканини, зміцнення тіла, збільшення об'єму легень, служать профілактикою простудних захворювань. Оскільки фітнес відбувається в групі, то важливим доповненням до нього служить спілкування між її учасниками, що є стимулом гарного настрою.
Танці. Перш ніж приступити до занять, поговоріть з інструктором з танців, визначтесь, наскільки він або вона подобається вам — від цього буде залежати ваше бажання або небажання продовжувати тренування. Сходіть на пробний урок, оцініть рівень навантаження, якщо ви вважаєте його високим, не рвіться до рекордів, а краще пошукайте іншу групу, для початківців. Важливо правильно підібрати комфортну одяг і взуття для танців. Будьте уважні: далеко не всяка танцювальне взуття зручна саме для ваших ніг, можливо, її доведеться робити на замовлення. Взуття шиють з тканини і шкіри, і модель, виконана з одного матеріалу, може виявитися абсолютно «нестерпним» в іншому виконанні. Одяг для танців не повинна сковувати рухи, зобов'язана бути м'якою, «дихаючої» і підібраною за розміром. Не варто надягати обтягуючі лосини, навіть якщо ви займаєтеся хореографією — не передавливайте судини. В елегантному віці краще танцювати у вільному одязі.
Рекомендуються: танець живота, хореографія, боді-балет, танго, хастл, фламенко, сольна імпровізація.
Не рекомендуються: «вуличні» напрямки танцю, в них багато силових елементів та акробатики, загрожують стрибками артеріального тиску, з тієї ж причини — рок-н-рол і сальса (в ній дуже багато прокручувань) — небезпечні запамороченнями.
Їмо легко
Крім активного способу життя варто звернути увагу на свій раціон харчування. Відмовтеся від важких жирних продуктів, а також від гострих і солоних. Змініть звичний спосіб готування смаження — варка» на приготування на пару. Вживайте рибу, пісне м'ясо, індичку, більше овочевих сумішей, печена картопля. Не відмовляйтеся від свіжих салатів, їжте фрукти, особливо зелені яблука (в них міститься залізо, необхідне для кровотворення, і вітамін С — природний стимулятор імунітету).
Природні компоненти
Для того щоб організм не страждав через зниження рівня естрогенів, а з ним — втрати кальцію, крім усіх вищезазначених заходів рекомендується вживати речовини рослинного походження, що володіють гормоноподібними властивостями, так звані фітоестрогени. Наприклад ізофлавоноїди сої, що входять до складу комплексу Доппельгерц® актив Менопауза. Крім них до складу входять кальцій і вітамін D3, вітаміни групи В і фолієва кислота. Застосування фітоестрогенів ефективно і безпечно у попередженні симптомів, що виникають у процесі природної гормональної перебудови жіночого організму. У результаті зменшуються вираженість припливів, раптове сильне потовиділення і нервова дратівливість, а також знижується ризик виникнення остеопорозу і раку молочної залози. Кальцій і вітамін D3 зміцнюють кісткову тканину і перешкоджають розвитку остеопорозу, а вітаміни групи В і фолієва кислота нормалізують роботу нервової і серцево-судинної систем. Поєднання фітоестрогенів, кальцію і вітамінів дозволить вам довго залишатися здоровою, красивою і активною. А в комплексі з фізкультурою і правильним раціоном така підтримка допоможе вам пройти через клімакс без наслідків!
Рекомендовані продукти:
Жіноча формула https://youlife.com.ua/p289279910-zhenskaya-formula-pri.html
Бабине літо https://youlife.com.ua/p629462025-babe-leto-bad.html
Жіноча гармонія https://youlife.com.ua/p290480537-eliksir-dlya-zhenskoj.html