Як стрес впливає на ваш імунітет ?

Зараз багато акцентують увагу на захист від короновируса, а саме індивідуальна гігієна і зміцнення імунітету. Є ще один важливий фактор про яку мовчать усі ЗМІ... Це емоційне напруження, стрес, паніка.
Не дозволяйте собі ПАНІКУ !!!
Стрес і імунітет сильно взаємопов'язані. Тривале перебування у стресовому стані послаблює імунний захист, що стає причиною підвищеної схильності до різних захворювань. Зменшення впливу факторів стресу дозволяє підвищити стійкість організму до несприятливих умов навколишнього середовища.
Найпростіше вплив стресу на організм було вивчати на студентів-медиків, оскільки вони, як і будь-студенти, відчувають екзаменаційний стрес з певною періодичністю і дуже відповідально ставляться до медико-біологічних досліджень. Так, імунна відповідь перевірявся під час триразової вакцинації проти гепатиту В. Вироблення антитіл до гепатиту В виникала тільки у тих студентів, які не відчували екзаменаційного стресу. Ті ж, хто відчували хвилювання навіть середнього рівня, не давали необхідного імунної відповіді. Тобто для них вакцинація була марною. І зауважте, мова про абсолютно здорових молодих людей. Та й стрес був не найсильніший.
Численні дослідження довели, що хронічний стрес знижує імунітет. Надмірне емоційне напруження і психологічний дискомфорт чинять негативний вплив на імунну систему, внаслідок чого знижується стійкість до захворювань різного характеру. Більшою мірою організм стає підданий проникненню вірусів і мікроорганізмів. Механізм дії стресу на імунну систему В стресових умовах в організмі порушується співвідношення різних гормонів. При розбалансування емоційної сфери відбувається збудження деяких областей головного мозку, що викликає надмірне продукування глюкокортикоїдів — стероїдних гормонів. В результаті виходять з рівноваги деякі системи організму. При виникненні стресової ситуації у людини можуть спостерігатися такі прояви: прискорений серцевий ритм; підвищений рівень цукру в крові; високий артеріальний тиск; посилення припливу крові до м'язової тканини. При постійному стресі підвищення кількості глюкокортикоїдів призводить до знищення лімфоцитів — клітин, що виконують захисні функції. З цієї причини пригнічується імунна відповідь, збільшується ризик розвитку аутоімунних патологій.
Стресостійкість та зміни імунітету при стресі визначаються індивідуальними особливостями людини. В залежності від особистісних характеристик, організації нервової системи вплив негативних факторів сприймається людьми по-різному. Особи, які мають схильність до підвищеної збудливості, тривожності та депресивних станів найбільш чутливі до напружених ситуацій. Вважається, що занижена самооцінка є однією з причин високого рівня тривожності.
Люди, не схильні до тривоги, більш стійкі до дії несприятливих чинників. В результаті того, що стрес вбиває імунітет, можуть розвиватися будь-які патології, аж до ракових пухлин.
У багатьох випадках активізуються віруси, що знаходяться в організмі в латентному стані.
Існують рекомендації, що дозволяють знизити навантаження на імунітет.
До них відносяться:
- Виявити причину, яка спровокувала емоційний розлад. У цьому може допомогти психолог.
- Щоб подолати підвищену тривожність, хронічний гнів, дратівливість, потрібно навчитися повноцінному розслабленню. Фізичні навантаження допомагають поліпшити кровообіг, усунути тілесні блоки, затискачі, що перешкоджають вільному протіканню життєвої енергії. Розслаблюючі медитативні і дихальні техніки звільняють розум від зайвих думок, що згодом допоможе більш спокійно реагувати на стресові ситуації.
- Відводити на сон не менше 7-8 годин. Це один з найважливіших факторів при боротьбі з надмірним напруженням.
- Правильно харчуватися. Важливо включити в раціон продукти, багаті вітамінами групи B, а також A, E, C. Це допоможе заповнити виникає в стресових умовах нестачу вітамінів.
- Для зміцнення імунітету можна приймати відвар шипшини, настоянки ехінацеї, елеутерококу.
- Отримувати позитивні емоції, перенаправляти негативні думки в позитивне русло, займатися творчістю.
Якщо загальні рекомендації вам вже не допомагають, тоді можна застосувати рослинні заспокійливі. До них не буде звикання в організмі.
Заспокійливі препарати Детальніше: https://youlife.com.ua/g21139769-uspokoitelnye-preparaty
Бережіть себе, кому необхідні індивідуальні консультації завжди раді 0975908403 вайбер